2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

HALKIMIZI DOĞRU BİLGİLENDİRMEK ADINA BURADAYIZ!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 13 Mayıs 2022 - 10:49:59
HALKIMIZI DOĞRU BİLGİLENDİRMEK ADINA BURADAYIZ!

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, dün Defne’de bulunan Turunçlu Arıtma Tesisi önünden açıklamada bulunarak halk sağlığını olumsuz etkileyen tesisin taşınması için her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti. İl Başkanı Yeşildal’a, Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve İl Teşkilatı da eşlik etti. Kara propaganda ve oyalama taktikleriyle vatandaşların oyalandığını belirten Yeşildal, HBB Başkanı […]

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, dün Defne’de bulunan Turunçlu Arıtma Tesisi önünden açıklamada bulunarak halk sağlığını olumsuz etkileyen tesisin taşınması için her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

İl Başkanı Yeşildal’a, Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve İl Teşkilatı da eşlik etti.

Kara propaganda ve oyalama taktikleriyle vatandaşların oyalandığını belirten Yeşildal, HBB Başkanı Lütfü Savaş’a çağrıda bulundu.

Cumhur İttifakı’nın tesisin taşınması konusunda her türlü engelde kendisinin yanında olacağını belirten Yeşildal, tesisin Defnelileri zor durumda bıraktığını ifade ederek, en kısa zamanda taşınması gerektiğinin altını çizdi.

HALKIMIZI DOĞRU BİLGİLENDİRMEK ADINA BURADAYIZ

Bugün gerçekleşecek olan HATSU Meclisi öncesinde Turunçlu Arıtma Tesisi önünde basın açıklaması yapan Yeşildal;

“Halka yapılan yanlış açıklamalar ve Antakya ile Defne ilçelerinin en önemli gündem maddesi olan Turunçlu Arıtma Tesisi ile ilgili halkımızı doğru bilgilendirmek amacıyla bu açıklama yapıyoruz. Şu anda il merkezimizdeki göz bebeğimiz Defne’nin orta yerinde olan ve yerleşim merkezlerinin ortasında kalan 1989 yılında yapılan Turunçlu Arıtma Tesisi, burada yaşayan kardeşlerimizin bu arıtma tesisinden neler çektiğini söylememe gerek yok. İnsan ve çevre sağlığını tehlikeye düşüren bir halde. Başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının kamuoyuna verdiği sözler olmasına rağmen, defalarca taahhüt edilmesine rağmen, geçtiğimiz mecliste de konusu geçmesine rağmen, 2014-2019 arasında korsan bir oylama ile şu anda arıtma tesisinin olduğu yerde 8-10 kat daha büyük bir tesis yapmak için korsan bir oyla yapılmıştır. Biz bunu kabul etmiyor ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının daha önce verdiği arıtma tesisini 10-15 km uzağa taşıma sözünü yerine getirmeye davet ediyoruz. Biz AK Parti grubu olarak açıkça ifade ediyoruz. HBB Başkanı’nın %85 oy aldığı ilçeye yaptığı ihanetin içerisinde olmayacağız. DSİ taşıma projemize karşı çıkıyor diyor, yer tahsisinde zorluk çekiyoruz diyor.

DESTEĞE HAZIRIZ

HBB Başkanı halkımızı aldatamayacak. Biz Cumhur İttifakı olarak teknik eleman sıkıntısı varsa biz yardımcı oluruz. Yer tahsisi konusunda sıkıntı varsa tahsis işlemlerinde bizat konuyla ilgili tüm engelleri ortadan kaldırmak içn yanında olacağız. DSİ’den alınacak izinler konusunda da milletvekillerimizle belediye başkanlarımızla meclis üyelerimizle tüm engellerin aşılması konusunda açık desteği ilan ediyorum. Defne halkı bu ihaneti hak etmemektedir. Gelin Hatay’a yakışır bi şekilde parti rozetlerimizi de bir kenara bırakarak her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki bu sakat proje ortadan kalksın. Dünyanın hiçbir yerinde bu şekilde bir arıtma tesisine vatandaşlar katlanmaz. Tüm STK’lar bu konuda teknik gerekçeleri ortaya koyarak tesise karşı olduklarını belirttiler. Bu tesis dahi vatandaşın sağlığını tehlikeye atarken, bu tesisin 8-10 kat daha büyüğünün yapılmasını kim savunabilir. Biz Cumhur İttifakı olarak bu yanlışın içinde olmayacağız. Defneli kardeşlerimizin de mücadelelerinde yanlarındayız. HBB Başkanı topu taca atıyor. Hangi probleminde desteğe ihtiyacı varsa yanında olacağımızı ilan ediyorum.

DEFNELİLER KARA PROPAGANDAYA İNANMIYOR

Defne Arıtma Tesisi buradan taşınırsa burası imara açılır diyor. Bu kuyruklu bir yalandır. Burası HBB’ye ait bir alandır. Buradan bu tesis taşındığında Defne’ye yakışır bir yeşil alan olması için çalışacağız. Defneliler de artık bu kara propagandaya inanmıyor. HBB Başkanı bir yanlışın içindedir. Bu yanlıştan dönmesi için HBB Başkanı’nı uyarıyoruz” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz