ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

BU YERİN SATIŞININ DURDURULMASI VE VATANDAŞLARIMIZIN MENFAATİNE KULLANILMASI…
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 23 Ağustos 2021 - 20:51:08
BU YERİN SATIŞININ DURDURULMASI VE VATANDAŞLARIMIZIN MENFAATİNE KULLANILMASI…

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Bakanlığının, Prime Mall Alışveriş Merkezi karşısında bulunan Fuar Alanı’nın satışa çıkması ile ilgili Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) ev sahipliğinde Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ile bugün Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Teras katında satışa karşı ile ilgili  ortak basın toplantısı gerçekleşti. Toplantıda yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Değerli Basın Mensupları, Dünyanın […]

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Bakanlığının, Prime Mall Alışveriş Merkezi karşısında bulunan Fuar Alanı’nın satışa çıkması ile ilgili Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) ev sahipliğinde Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ile bugün Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Teras katında satışa karşı ile ilgili  ortak basın toplantısı gerçekleşti.

Toplantıda yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

Değerli Basın Mensupları,
Dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde deprem, sel, taşkın gibi doğa olayları yaşanmaktadır. Bunlara bağlı olarak oluşabilecek afetlerde önlemlerin alınması olası can ve mal kayıplarını azaltacaktır.
Şehrimizin Sivil Toplum Örgütleri olarak, insan sağlığını tehlikeye atabilecek her türlü girişimin karşısında durmamızın en önemli görevimiz olduğunu düşünmekteyiz.
Hatay Büyükşehir Belediyesine ait olan ve halen Fuar Alanı olarak kullanılan 3447 nolu parselin şehrimizde yaşanabilecek olası bir depremde “DEPREM TOPLANMA ALANI” olarak kullanılması hayati ve zorunlu bir ihtiyaçtır.Diğer bir açıdan ise;
Bu alanın satışından elde edilecek olan gelir Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yıllık bütçesi ile karşılaştırıldığında çok cüzi bir rakama karşılık gelmektedir.


Şehrimizdeki en önemli Deprem Toplanma Yeri ve Fuar alanı olarak kullanılabilecek bu yerin satışının durdurulması ve vatandaşlarımızın menfaatine kullanılması Sivil Toplum Kuruluşları olarak ortak görüşümüzdür.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Encümenine sevk edilen bu satış kararının yeniden gözden geçirilerek iptal edilmesini talep etmekteyiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI Başkanı
HİKMET ÇİNÇİN

HATAY ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI  BİRLİĞİ BAŞKANI
ABDULKADİR TEKSÖZ

ALİ CELAL MURSALOĞLU
ANTAKYA TİCARET BORSASI Yönetim Kurulu Başkanı

MEHMET MUZAFFER OKAY
ANTAKYA ZİRAAT ODASI BAŞKANI

ÇİĞDEM KIRAL
HATAY KAGİD BAŞKANI”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz