HER BİRİMİZ BİR ENGELLİ ADAYIYIZ!

HER BİRİMİZ BİR ENGELLİ ADAYIYIZ!

ATATÜRK ANITININ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!

ATATÜRK ANITININ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN UNUTULMAZ BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN UNUTULMAZ BİR GALİBİYET!

ÇİNÇİN: ANTAKYA”NIN MERKEZİNE DOĞALGAZ İHTİYACI…

ÇİNÇİN: ANTAKYA”NIN MERKEZİNE DOĞALGAZ İHTİYACI…

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILMALIDIR!

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILMALIDIR!

VEKİL TOKDEMİR:MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN……
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 26 Nisan 2021 - 19:14:27
VEKİL TOKDEMİR:MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN……

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir,Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını talep ettiği bir soru önergesini TBMM Başkanlığına vererek mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını gündeme taşıdı. Vekil Toldemir,önergesinde şu hususlara yer verdi: “Hatay ilimizde tarımda hasat dönemine yaklaşırken mevsimlik tarım işçileri Hatay ilimize geçiş yapmaya başlamışlardır. Yıllardır çözülemeyen barınma, sağlık, eğitim, taşıma ve […]

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir,Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını talep ettiği bir soru önergesini TBMM Başkanlığına vererek mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını gündeme taşıdı.

Vekil Toldemir,önergesinde şu hususlara yer verdi:

Hatay ilimizde tarımda hasat dönemine yaklaşırken mevsimlik tarım işçileri Hatay ilimize geçiş yapmaya başlamışlardır.

Yıllardır çözülemeyen barınma, sağlık, eğitim, taşıma ve ücret sorunlarıyla gündeme gelen dönemlik çalışanlar önümüzdeki günlerde kendi oluşturdukları imkanlar ile hayatta kalmaya çalışacaklardır.

Mevsimlik tarım işçilerinin küçük yaştaki çocukların sağlık ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli adımlar atılmamakta olup çocukların önemli bir kısmı ise aileleri ile birlikte tarımsal arazilerde çalışmak zorunda kalmaktadırlar. Covid-19 salgını şartlarının ağırlaştırdığı yaşam koşullarında ailelerin virüs tehdidine karşı korunması için hiçbir önlem bugüne kadar alınmamıştır.

Bu bağlamda;

  • Mevsimlik tarım işçilerinin temel yaşam ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda Bakanlık olarak bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?
  • 2002-2021 döneminde Hatay ilimize gidiş-dönüşlerde ve çalışma sürelerinde herhangi bir sağlık sorunu yaşayan mevsimlik tarım işçilerin ve bu işçilerin aile fertlerinin sayıları nedir?
  • Mevsimlik tarım işçilerinin küçük yaştaki çocuklarının sağlık ve eğitim ihtiyaçların karşılanması hususunda Bakanlık olarak bir çalışmanız var mıdır?
  • Mevsimlik tarım işçilerinin Covid-19 salgını tehdidine karşı korunmaları için ne tür önlemler almayı düşünüyorsunuz?

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz