Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

BAŞKAN ERYILMAZ: SAMANDAĞ’IMIZI GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 6 Mart 2021 - 01:49:29
BAŞKAN ERYILMAZ: SAMANDAĞ’IMIZI GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

Samandağ Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis toplantısı dün ki oturumda gerçekleşti. Samandag Belediye Başkanı Refik Eryilmaz’ın başkanlığında gerçekleşen Mart ayı olağan Meclis Toplantısının gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandi. Belediyeden yapılan açıklamada,görüşülerek karara bağlanan maddeler aşağıda ki gibidir: –Bir onceki meclis tutanak özeti görüşülerek oy çoklugu ile kabul edildi. Mülliyeti belediyemize ait Zeytunlu 160 ada 25 […]

Samandağ Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis toplantısı dün ki oturumda gerçekleşti.

Samandag Belediye Başkanı Refik Eryilmaz’ın başkanlığında gerçekleşen Mart ayı olağan Meclis Toplantısının gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandi.

Belediyeden yapılan açıklamada,görüşülerek karara bağlanan maddeler aşağıda ki gibidir:

Bir onceki meclis tutanak özeti görüşülerek oy çoklugu ile kabul edildi.

Mülliyeti belediyemize ait Zeytunlu 160 ada 25 nolu parselde bulunan Belediye Hizmet Binasının ikmal Yapım işinin 2021 2022 yıllarını kapsayan yillara sari ihale yöntemi ile yapılması ve finansmanında kullanılmak üzere iller bankası veya özel bankalardan 9.000.000,00 TL kredi alınması için Belediye başkanına yetki verilmesi oy çoklugu ile kabul edildi.

-Belediyemizin yıllara sari ihale yoluyla : yapacağı belediye hizmet binası ikmal ihalesinde kullanılmak üzere kamu ve özel bankalardan kredi alınması halinde iler bankasından 9.000.000,00 tl tutarında teminat mektubu alınması ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi oy çoklugu ile kabul edildi.

Belediyemizin sorumluluğunda olan Cadde Bulvar, Meydan ve Sokaklarda Kamu Kurum ve Kuruluşlarn ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılacak alt yapı çalışmaları ve kazi bedelleri hakkında AYKOME Uygulama Yonetmeliginin görüşülerek karara bağlanması oy çokluğu ile kabul edildi.

-Belediyemiz sınırları içerisinde sorumlulugumuzu birakilan Cadde, Bulvar, Meydan ve Sokaklarda Kamu Kurum ve Kuruluşlan ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapitacak alt yapı çalışmaları ve kazı ruhsatlari izninin verilmesi ile ilgili yetkinin Fen işleri Müdürluğüne verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

-Belediyemiz sınırları içerisinde sorumluluğumuzda olan, Cadde, Bulvar, Meydan ve Sokaklarda Kamu Kurum ve Kuruluşlan ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılacak alt yapı çalışmalan ve kazı ücretleri ile igili tarifenin bakanlık tarafından belirlenecek tarifeye göre uygulanacaği oy çokluğu ile kabul edildi.

-İlçemiz Vakıf Mahallesi isminin 5393 sayilı Belediye Kanununun Mahalle ve yönetim başlıklı 9. Maddesi hükmü geregince “Vakifköy Mahallesi olarak değiştirilmesi oy çokluğu lile kabul edildi.

Hatay 2. Idare Mahkemesinin 2019/1030 Esas 2020/1018 Karar sayili karan, Hatay 2. idare Mahkemesinin 2019/1034 Esas 2020/1017 Karar sayılı karan ile Hatay 2. Idare Mahkemesinin 2019/105SEsas 2020/1019 Karar sayılı karari Hatay 1. Idare Mahkemesinin 2020/102 Esas 2020/1054 Karar sayılı kararı ile Hatay 1. Idare Mahkemesinin 2020/103 Esas 2020/1055 Karar sayılı kararlannin yerine getirilmesi amacıyla TH sinıhindan1 adet 8 dereceli Sosyolog. EH Sinifından 7 dereceli 2 adet Egitmen kadrosu, TH Smitindan 1 adet 5 dereceli Mimar kadrosu ile TH Sinundan 1 adet 5 dereceli mühendis kadrosunun ihdas edilmesi oy çoklugu ile kabul edildi.

Belediyemiz Meclisinin Nisan ayında yapacağı toplantının gün ve saati oy çolluğu ile 2 Nisan Cuma Günü Saat 15:00 olarak belirlendi.”

Samandag Belediye Başkanı Refik Eryilmaz,toplantıda ilçe içerisinde devam eden çalışma ve projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Eryılmaz,yaptığı açıkmada şunları söyledi:

İlçemiz genelinde geniş çaplı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Koyunoglu Mahallesi Çok Amaçlı Salonu’nun çevre düzenlemeleri bitmek üzere ve örnek teşkil edecek güzel bir salon oldu Bunun dışında birçok mahallemize taziye evleri, parklar ve çok amaçlı salonlar kazandırdık.Çanakoluk Mahallesi’nde yapımını tamamlamak üzere olduğumuz bir park var, açılışını da ileriki zamanlarda gerçekleştirecegle.cogarla Mahallesi’nde park çalışmalarımız devam ediyor.

Ayrıca ilçe merkezinde de ekiplerimiz hummalı bir çalışma gerçekleştiriyorlar Samandaga modern caddeler kazandırmaya devam ediyoruz.

Atatürk Sahil Park’s projesinin ihalesi tamamlandı ve çalışmalar en kisa surede başlayacak.

Türkiye’de ilk olma özelligi taşıyan Gatronomi Köyü projemizde de ekiplerimiz çalışmalara başladı.Ekiplerimiz ile birlikte mesal methumu gözetmeksizin ilçe genelinde çalışmalanmizi sürdürüyoruz Samandag’ı hakkettigi noktalara taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Samandağımızı üzelleştirmeye devam edeceğiz.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz