BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

5 FARKLI ÜNİVERSİTEDEN GELDİLER,HATAY’A HAYRAN KALDILAR!
  • Ana Sayfa » EĞİTİM
  • 12 Ekim 2017 - 20:01:41
5 FARKLI ÜNİVERSİTEDEN GELDİLER,HATAY’A HAYRAN KALDILAR!

MKÜ (Mustafa Kemal Üniversitesi),Ekim ayı içerisinde sekizincisi düzenlenen ‘Erasmus Personel Haftası’ başarıyla tamamlandı. Etkinliğe Erasmus+ Personel Değişimi Programı kapsamında; Çekya, Portekiz, Bulgaristan, İsveç ve Hırvatistan’daki 5 farklı üniversiteden toplam 8 akademik ve idari personel katıldı. Etkinliğin açılış oturumunda, MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen katılımcılara yaptığı hoş geldiniz konuşmasında uluslararasılaşmanın önemine vurgu yaparak; Erasmus+ kapsamındaki personel […]

MKÜ (Mustafa Kemal Üniversitesi),Ekim ayı içerisinde sekizincisi düzenlenen ‘Erasmus Personel Haftası’ başarıyla tamamlandı.

Etkinliğe Erasmus+ Personel Değişimi Programı kapsamında; Çekya, Portekiz, Bulgaristan, İsveç ve Hırvatistan’daki 5 farklı üniversiteden toplam 8 akademik ve idari personel katıldı.

Etkinliğin açılış oturumunda, MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen katılımcılara yaptığı hoş geldiniz konuşmasında uluslararasılaşmanın önemine vurgu yaparak; Erasmus+ kapsamındaki personel hareketliliğinin giden ve gelen akademik ve idari personele sağladığı kişisel yararların yanı sıra kurumların da uluslararası tanınırlığına yardımcı olduğunu ifade etti.

Uluslararası İlişkiler Birimi Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Yılmaz ise MKÜ’de uluslararası ilişkiler alanında yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler verirken, Erasmus Kurum Koordinatörü Okt. Ömer Faruk Kadan, Erasmus Programı’nın öneminden ve üniversitemizin bu bağlamda yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Beş gün süren 8. Erasmus Personel Haftası (Erasmus Staff Week) programının sabah oturumlarında, katılımcılara MKÜ’yü ve Ülkemizi tanıtıcı sunumlar yapılırken öğleden sonraki oturumlarda konuklar ilgili bölümleri ziyaret ederek ders verme veya eğitim alma faaliyetlerini gerçekleştirip kalan serbest zamanlarda ise Hatay’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini gezip gördüler.

Hafta boyunca devam eden etkinlik süresince üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörü Okt. Ömer Faruk Kadan ile Uluslararası İlişkiler Birimi’nde görevli Uzm. Çağrı Güçlüten, Arş. Gör. Gamze Emir ve Arş. Gör. Tuba Aydınoğlu; Türkiye ve Hatay’ın tanıtımı, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin tanıtımı, Türk Dili ve Türk kültürü konularında sunumlar yaptı.

Yabancı katılımcıların her biri de kendi üniversitelerini tanıtan sunumlar yaparak ülkeleri ve üniversiteleri hakkında bilgiler verdi.

Mustafa Kemal Üniversitesi’nin personelinin ve öğrencilerin de katıldığı 5 günlük programın sonunda yabancı konuklar Türkiye’de ve Hatay’da bulunmaktan, gösterilen ilgiden, Türk misafirperverliğinden ve programdan memnun kaldıklarını, özellikle Hatay Mutfağından ve Hatay coğrafyasından çok etkilendiklerini belirterek ülkelerine döndüler.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz