2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

CHP HATAY’DA PARLAR DÖNEMİ!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 23 Şubat 2020 - 23:36:13
CHP HATAY’DA PARLAR DÖNEMİ!

CHP Hatay İl Başkanlığı 37. Olağan Kongresinde blok listeyle tek aday olarak seçime giren Hasan Ramiz Parlar il başkanı seçildi. Antakya Hatmek’te gerçekleşen ve coşkulu bir kalabalığın katıldığı il kongresinde; İl başkan adayı olan Ferda Bakır, topladığı imzalarda mükerrer olduğu ve mevcutla da istenilen imzaya ulaşamadığı gerekçesiyle seçime katılamazken, diğer il başkan adayı H.Ramiz Parlar […]

CHP Hatay İl Başkanlığı 37. Olağan Kongresinde blok listeyle tek aday olarak seçime giren Hasan Ramiz Parlar il başkanı seçildi.

Antakya Hatmek’te gerçekleşen ve coşkulu bir kalabalığın katıldığı il kongresinde;

İl başkan adayı olan Ferda Bakır, topladığı imzalarda mükerrer olduğu ve mevcutla da istenilen imzaya ulaşamadığı gerekçesiyle seçime katılamazken, diğer il başkan adayı H.Ramiz Parlar ise tek aday olarak seçime katıldı ve başkan seçildi.

Partili milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir yanı sıra eski Bakanlar Nihat Matkap ve Fuat Çay, eski Milletvekilleri Birol Ertem, Turhan Hirfanoğlu, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz ile ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, delegeler ve partililerden oluşan büyük bir kalabalığın katıldığı kongrede divan başkanlığını Kahramanmaraş Milletvekili PM üyesi Ali Öztunç yaptı.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KATILIM SAĞLAMADI

İl kongresine partili Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın katılmaması ayrıca dikkat çekti.

.
Kongrenin açılışını yapan eski İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun tek liste ve adayla seçimlere girilmesi şeklindeki temennileri üzerine aday olmamaya karar verdiğini kaydederken, Partisinin son yerel seçimlerdeki başarısı ile iktidara yaklaştığını, çok çalışılarak bunun ilk seçimde gerçekleşebileceğini, birlik ve beraberlik olmazsa, iyi çalışılmazsa, 30 yıl öncesi SHP’de yerel seçimlerdeki önemli başarının genel seçimde hezimetle sonuçlandığını hatırlattı, temennisinin, partide tek yürek, tek ses olarak, el ele, birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek, Partiyi iktidara getirmeye, Cumhurbaşkanlığı seçiminin de kazanılmaya odaklanılması gerektiğini bildirdi.

CHP’li eski Bakan Nihat Matkap da, yaptığı konuşmada;

Parti içi birlik ve bütünlük ile enerjisini, mücadelesini dışa dönük yürütmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Matkap, ayrıca delege sisteminin artık terkedilmesi gerektiğini yerine üyelerle parti içi seçimlerin yapılmasını istedi.

Daha sonra seçimlerin blok liste ile mi, yoksa çarşaf liste ile mi yapılması konusu oylandı ve büyük bir çoğunlukla blok liste ile seçime girilmesi kararı çıktı. Divana sunulan Hasan Ramiz Parlar başkanlığındaki Hatay CHP İl Yönetimi, İl Disiplin Kurulu ile Kurultay delegeleri, tek liste ile seçime girdi ve seçildi.


Hatay İl Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı:

Nadir Akyürekoğlu, Tamer Apiş, Nadir Aslan, Kamil Atay, Nihal Atay Mengüllüoğlu, Anıl Can, Tahsin Çobancı, Levent Çolak, ekrem Değirmenci, Mikail Genç, Ercan Güçlü, Sibel Hakverdi, Ahmet Hatun, Mehmet Karasu, Erdal Karataş, Abdulmesih Mukannasoğlu, Davut Ocak, Mehmet Ali Sarı, Mithat Serin, Hakan Tiryaki, Ali Rıza Toprak, Erol Yeniocak, Hikmet Yılmaz, Mesut Yüksekbaş,

CHP’nin Hatay İl Disiplin Kurulu’nda da şu isimler yer aldı:

İhsan Akpınar, Fevzi Bağdadi, Garip Erhan Biner, Ali Çolak, Velit Dağ, Bülent Özaslan, Hamit Köse, Ferit Sağ, Yılmaz Tutar.

Bu arada CHP’nin en çok merak edilen Kurultay delegeliğine seçilen 22 isim de şunlardan oluştu:

Turgay Abacı, Mehmet Altınöz, Hakan Çankır, Ender Çolakoğlu, Müfid Ergin, Birol Ertem, Refik Eryılmaz, Necmettin Güler, Hikmet Hatunoğlu, Ali Karaçay, Nazım Kırık, Ümit Kutlu, Servet Mullaoğlu, Mustafa Özen, Gökhan Özer, Yılmaz Öztürk, Akın Parlakyıldız, Hasan Ramiz Parlar, Lütfü Savaş, Mahmut Şirin, Nermin Yıldırım Kara, Fevzi Yüksel.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz