ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

23 NİSAN,BAĞIMSIZLIK VE İSTİKLALDİR.DEMOKRASİDİR!
  • Ana Sayfa » GÜNDEM
  • 23 Nisan 2018 - 03:30:32
23 NİSAN,BAĞIMSIZLIK VE İSTİKLALDİR.DEMOKRASİDİR!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümü bugün ilimiz Hatay’da coşkulu törenlerle kutlanacak. Bugün ilimizdeki ilk tören 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve saygı duruşu ile başlayacak. Kutlamalar; 09.30’daki Valilik, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Antakya ve Defne Belediyeleri, Antakya ve Defne Kaymakamlıkları, Hatay il ve Antakya ile Defne İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri koltuklarını sembolik olarak minik […]

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümü bugün ilimiz Hatay’da coşkulu törenlerle kutlanacak.

Bugün ilimizdeki ilk tören 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve saygı duruşu ile başlayacak.

Kutlamalar; 09.30’daki Valilik, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Antakya ve Defne Belediyeleri, Antakya ve Defne Kaymakamlıkları, Hatay il ve Antakya ile Defne İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri koltuklarını sembolik olarak minik öğrencilerin üstlenmesiyle devam edecek.

Saat 10.00’da, öğrenciler, Vali Ürgen Alanı’ndan Atatürk Caddesi, köprübaşı ve spor salonuna kadar yürüyecek.

Bayram kutlamaları ise saat 10.30’da Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirilecek.

SAVAŞ:BU BAYRAM, BAĞIMSIZLIK VE İSTİKLALDİR.DEMOKRASİDİR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında; Cumhuriyetimizi, birliğimizi, beraberliğimizi ve toplumsal barışı sürekli kılarak aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğimize vurgu yaptı.

Başkan Savaş, mesajında şunları kaydetti:

1hatt“23 Nisan 1920 demokratik, laik ve bağımsız Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine kendisinin sahip çıktığı gündür. Topraklarımızın işgal altında olduğu ve bağımsızlığımızın tehlikeye girdiği zor bir dönemde, milletin kendi kaderine el koyduğu 23 Nisan 1920, tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır. Bu Bayram, bağımsızlık ve istiklaldir. Demokrasidir. Milli şuur ve milli mücadeledir. Bir milletin şahlanışı, dirilişidir. Bir devletin kurtuluşu ve yeniden kurulmasıdır. 

Çok zor şartlarda kazanılmış olan Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi ve toplumsal barışı sürekli kılarak aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz. Aydınlık yarınlarını kucaklayan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, özgür, sorgulayan ve yetenekli bireyler olarak yetiştirilmeleri en büyük arzumuzdur. 

Bugün, çocuklarımız, dünyaya sevgi, barış ve kardeşlik mesajları verebiliyorsa, bunu, büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında verilen mücadeleye borçluyuz. Milletimizin ve tüm dünya çocuklarının ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle kucaklıyor ve hepsinin gözlerinden öpüyorum.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz