2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

HATAY’IMIZI ÇOK GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 5 Nisan 2018 - 03:07:00
HATAY’IMIZI ÇOK GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR!

Geçtiğimiz hafta sonunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Antakya Atatürk Stadı’nda gerçekleştirilen AK Parti 6. Hatay İl Kongresi sonrasında AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler basın mensupları ile buluştu. AK Parti Hatay İl Başkanlığı toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Güler, yapılan kongreyi değerlendirdi. Antakya Atatürk Stadı’nda […]

Geçtiğimiz hafta sonunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Antakya Atatürk Stadı’nda gerçekleştirilen AK Parti 6. Hatay İl Kongresi sonrasında AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler basın mensupları ile buluştu.

AK Parti Hatay İl Başkanlığı toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Güler, yapılan kongreyi değerlendirdi.

Antakya Atatürk Stadı’nda yapılan kongrede resmi rakamlara göre saha içerisinde 50 bin kişinin olduğunu belirten Başkan Güler, stadyum da kongre yapabilen İstanbul’dan sonra ilk teşkilat olduklarının da altını çizdi.

Başkan Güler, yaptığı değerlendirme de:

“Ak Parti Hatay 6. Olağan İl Kongremizi Antakya Atatürk Stadyumu’nda 1 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirdik.

Kongremize, Cumhurbaşkanımız – Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli, Turizm ve Kültür Bakanımız Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak katılım göstermiştir. Gen. Bşk Yrd. Mustafa Ataş, Gen. Bşk. Yrd. Öznur Çalık, Gen. Bşk. Yrd. Hamza Dağ , Gen. Bşk. Yrd. Mahir Ünal, Gen. Bşk. Yrd. İlknur İncegöz, Gen. Bşk. Yrd. Vedat Demiröz, Toki Bşk. Ergün Turan, Kültür ve Turizm Bakan Yrd. Hüseyin Yayman aynı zamanda kongremize MHP Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu ve MHP Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı katılım göstermiştir.

Sadece stadyumda, 50.000 kişinin katılım gösterdiği kongremize Türkiye’de stadyum da kongre yapabilen İstanbul’dan sonra ilk teşkilat olarak da haklı gururunu yaşamaktayız. Bu dönemde sadece Hatay bunu başarabildi. Bu organizasyonda emeği geçen tüm dava arkadaşlarıma teşekkürler. Kadın kolları tüm üyelerimizi tek tek arayarak hal hatır sormuş davet etmiştir.

Gençlik kolları sahanın hazırlanmasında, organizasyonun tüm kademelerinde yoğun gösterdiler.

Ana kademede, tüm ilçelerde Cumhurbaşkanını karşılamanın heyecanı ile planlı organizasyonlar yaptı. Belediye başkanları tüm mahalleleri tek tek ziyaret ederek hem vatandaşlarımıza hizmetlerini anlatma taleplerini dinleme fırsatı yakaladı hem de organizasyona davet etti” dedi.

Gerçekleştirilen kongre ile Hatay’ın verdiği mesajın çok net bir biçimde iletildiğini de belirten Başkan Güler:

“Ak Parti teşkilatları olarak kendimizi Hatay’a ve tüm milletimize en iyi şekilde anlatarak inşallah bundan sonra çok başarılı neticelere hep birlikte koşacağız. Cumhurbaşkanımızın konuşmaları ve müjdeleriyle daha da anlam kazanan kongremiz önümüzdeki günlerin çok daha güzel geçeceğinin habercisi olmuştur.

Geçtiğimiz 15 yılda Türkiye büyürken güçlenirken Hatay ilimizde ihmal edilmedi. Hatay da bu dönemde yapılan yatırımın tutarı 24 katrilyondur. Eğitimden sağlığa, Toki konutlarından, barajlara, hava alanından bölünmüş yollara kadar dev hizmetlerle Hatay’ımız tanışmış oldu.

Şimdi de Amanos dağlarını tüneller, viyadükler ve köprülerle geçerek Hatay’ın iki yakasını birbirine kavuşturacak olan Dörtyol Hassa Tünel projesinin çalışmalarının devam ettiğini Cumhurbaşkanımızın ağzından duymak bizleri sevindirmiştir.

Yine Hatay’ımız önemli yol güzergahlarından olan İskenderun,Hatay,Cilvegözü Otoyol inşaatının başlayacak olması şehrimizin ulaşım ağına ve ulaşım sektörüne çok önemli bir destektir.

Esnaflarımızın Ziraat bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 2 yıl süreyle ertelenmesi ve Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerindeki vatandaşlarımızın ve işverenlerimizin geçtiğimiz aralık ayından önümüzdeki haziran ayına kadar olan ve olacak borçlarının gecikme cezası olmaksızın ertelenebilmesi kongremizin daha güzel günlere vesile olduğunun kanıtıdır” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti teşkilatları olarak bundan sonra en önemli hedeflerinin, Hatayı 2023 hedeflerine ulaştıracak projelere ve çatışmalara ulaştırmak olacağını vurguladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz