ATAKAŞ HATAYSPOR’DA YÜZLER GÜLÜYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DA YÜZLER GÜLÜYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:HASTALAR TEDAVİ İÇİN ŞEHİR ŞEHİR, HASTANE HASTANE DOLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:HASTALAR TEDAVİ İÇİN ŞEHİR ŞEHİR, HASTANE HASTANE DOLAŞIYOR!

DEFNE BELEDİYESİNDEN ÇEVRE DOSTU BİR HİZMET DAHA!

DEFNE BELEDİYESİNDEN ÇEVRE DOSTU BİR HİZMET DAHA!

MİTHAT ÖZTÜRK İLE GÜNIŞIĞI 18 YAŞINDA!!!

MİTHAT ÖZTÜRK İLE GÜNIŞIĞI 18 YAŞINDA!!!

RES EL SENİ KARŞILAMANIN MUTLULUĞU…

RES EL SENİ KARŞILAMANIN MUTLULUĞU…

12 Ayda 12 Konser Start Aldı!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 14 Ocak 2020 - 15:47:05
12 Ayda 12 Konser Start Aldı!

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Gönül Belediyeciliği hizmetlerine verdiği önem doğrultusunda vatandaşlara hoşça vakit geçirebilecekleri, Anadolu Kültürü’nü her koldan yaşatacak programların yapılması konusunda verdiği talimat doğrultusunda ilk konser etkinliği gerçekleştirildi. Başkan Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda içerisinde yöresel ürünlerin de tanıtıldığı, oyunların, türkülerin yer aldığı 12 ayda 12 konserin ilki olan “Türkülerle Oyunlarla Ben Anadoluyum” yoğun katılım […]

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Gönül Belediyeciliği hizmetlerine verdiği önem doğrultusunda vatandaşlara hoşça vakit geçirebilecekleri, Anadolu Kültürü’nü her koldan yaşatacak programların yapılması konusunda verdiği talimat doğrultusunda ilk konser etkinliği gerçekleştirildi.

Başkan Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda içerisinde yöresel ürünlerin de tanıtıldığı, oyunların, türkülerin yer aldığı 12 ayda 12 konserin ilki olan “Türkülerle Oyunlarla Ben Anadoluyum” yoğun katılım ile gerçekleştirilirken, izleyiciler tarafından büyük beğeni aldı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve eşi Saadet Yılmaz’ın ev sahipliği yaptığı, 7 bölgenin yöresel ürünlerinin tanıtım stantları ve halk oyunları gösterilerinin de yer aldığı konsere; AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, vali yardımcıları, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Türkiye’nin 7 bölgesinin yöresel ürünlerinin yer aldığı stantları gezen Hatay Valisi Rahmi Doğan ve protokol üyeleri, burada her bölgeye ait ürünlerin tanıtılmasından memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Programın açılış konuşmasını yapan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz;

Bugün 12 ay 12 konser projesinin ilki olan “Türkülerle Oyunlarla Ben Anadoluyum” adlı programımıza hoşgeldiniz, şeref verdiniz. Antakya Belediyesi olarak, teknik belediyecilik çalışmalarımızın yanı sıra hemşerilerimizin sosyo-kültürel kaynaşmasını ve kültürel bilincin arttırılmasına değer katacak hassasiyetimiz devam etmektedir. Bugünkü programımız ile birlikte başlattığımız 12 ay 12 programımız ile kentimizin kültürel zenginliğine ivme kazandıracağımızı belirterek Anadolu ezgilerini, folklorunu bizlerle buluşturan koromuza, emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma, ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.”

Konuşmaların ardından Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Türk Halk Müziği korosu, folklor ekibi ve ses sanatçıları Şef M. Erhan Önal yönetiminde göz dolduran bir program sergiledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz