HATAY BÜYÜKŞEHİR FESTİVALE HAZIR!

HATAY BÜYÜKŞEHİR FESTİVALE HAZIR!

DERBİNİN GALİBİ DEFNE BELEDİYESİ OLDU!

DERBİNİN GALİBİ DEFNE BELEDİYESİ OLDU!

HERKES İÇİN ADALET!

HERKES İÇİN ADALET!

İŞSİZ SAYISI BEŞE KATLANDI!

İŞSİZ SAYISI BEŞE KATLANDI!

ALİ İSMAİL’İ, DÜŞLERİNDE, ÖZGÜR DÜNYASINDA, SEVGİ İLE ANIYORUZ!

ALİ İSMAİL’İ, DÜŞLERİNDE, ÖZGÜR DÜNYASINDA, SEVGİ İLE ANIYORUZ!

HATAY DA SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARI!
HATAY DA SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARI!

Dün gerçekleşen mahalli idareler (yerel seçimler) seçimlerinde Hatay’da Büyükşehir de Millet İttifakı adayı tercih edildi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini CHP adayı Lütfü Savaş kazanırken, Hatay’ın 15 İlçe Belediye Başkanlığı seçiminde ise; AKP 8 belediye, CHP 4 belediye, MHP ise 3 belediye kazandı. AK Parti, Hatay’da; Antakya,Altınözü,İskenderun, Kırıkhan, Hassa, Reyhanlı, Payas, Yayladağı ilçe belediye başkanlığı seçimini kazanırken, CHP […]

Dün gerçekleşen mahalli idareler (yerel seçimler) seçimlerinde Hatay’da Büyükşehir de Millet İttifakı adayı tercih edildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini CHP adayı Lütfü Savaş kazanırken, Hatay’ın 15 İlçe Belediye Başkanlığı seçiminde ise; AKP 8 belediye, CHP 4 belediye, MHP ise 3 belediye kazandı.

AK Parti, Hatay’da; Antakya,Altınözü,İskenderun, Kırıkhan, Hassa, Reyhanlı, Payas, Yayladağı ilçe belediye başkanlığı seçimini kazanırken,

CHP Hatay ise;Defne, Samandağ, Arsuz ile Erzin ilçelerinde kazandı.

MHP Hatay belediyesine bayrağını diktiği ilçeler ise Dörtyol, Belen ile Kumlu oldu.

Dün yapılan seçimler sonunda Hatay’da kazanan 15 belediye başkanı şu isimlerden oluştu:

ALTINÖZÜ: Rıfat Sarı- AKP
İSKENDERUN: Fatih Tosyalı- AKP
ANTAKYA: İzzettin Yılmaz- AKP
HASSA: Mehmet Karataş- AKP
ARSUZ: Asaf Güven-CHP
BELEN : İbrahim Gül – MHP
DEFNE: İbrahim Güzel – CHP
ERZİN : Ökkeş Elmasoğlu – CHP
KIRIKHAN: Ayhan Yavuz – AKP
KUMLU : Mehmet Deli – MHP
PAYAS: Bekir Altan – AKP
REYHANLI: Mehmet Hacıoğlu – AKP
SAMANDAĞ: Refik Eryılmaz – CHP
YAYLADAĞI : Mustafa Sayın – AKP
DÖRTYOL : Fadıl Keskin – MHP

Kesin olamayan sonuçlara göre seçilen adayların aldıkları oy oranları;

Altınözü AK Parti adayı Rıfat Sarı 19.528 oy. Yüzde 63,19
Antakya Ak Parti adayı İzzettin Yılmaz 110,505 oy. Yüzde 55,18
Arsuz CHP adayı Asaf Güven  37,712 oy. Yüzde 71,93
Belen MHP adayı İbrahim Gül 12,403 oy. Yüzde 61,06
Defne CHP adayı İbrahim Güzel 60,217 oy. Yüzde 68,54
Dörtyol MHP adayı Fadıl Keskin 32,306 oy. Yüzde 47.76
Erzin CHP adayı Ökkeş Elmasoğlu 14,547 oy. Yüzde 60,40
Hassa AK Parti adayı Mehmet Karataş 17,622 oy. Yüzde 55,01
İskenderun AK Parti adayı Mehmet Fatih Tosyalı 57,591 oy. Yüzde 40,40
Kırıkhan AK Parti adayı Ayhan Yavuz 37,089 oy. Yüzde 58,87
Kumlu MHP adayı Mehmet Deli 4,747 oy. Yüzde 60,70
Payas AK Parti adayı Bekir Altan 10,552 oy. Yüzde 42,92
Reyhanlı AK Parti adayı Mehmet Hacıoğlu 26,679 oy. Yüzde 59,11
Samandağ CHP adayı Refik Eryılmaz 41,422 oy. Yüzde 63,24
Yayladağı AK Parti adayı Mustafa Sayın 10,767 oy. Yüzde 55

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz