KARNE VE TATİL HEYECANI!

KARNE VE TATİL HEYECANI!

RESİM ÇALIŞTAYINA HATAY EV SAHİPLİĞİ YAPACAK!

RESİM ÇALIŞTAYINA HATAY EV SAHİPLİĞİ YAPACAK!

HERKESİ ÇEVRESİNE SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ!

HERKESİ ÇEVRESİNE SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ!

HATAY’DA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA GERÇEKLEŞTİ!

HATAY’DA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA GERÇEKLEŞTİ!

Mutlu Bir Bayram Geçirmenizi Temenni Ederiz!

Mutlu Bir Bayram Geçirmenizi Temenni Ederiz!

ANTAKYA ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILIYOR!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 25 Şubat 2019 - 02:21:42
ANTAKYA ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILIYOR!

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan,Türkiye’nin bu alanda önemli tesislerinden biri olma özelliğine sahip Antakya Üzümdalı Mezbahanesi bugün açılıyor. Günlük 70 büyükbaş ve 210 küçükbaş kesim kapasiteli modern ve hijyenik ortamda gıda üretimi sağlayacak olan ve 3 bin metre kare kapalı alan, 7500 metre karelik araç parkı ve 12.000 bin metre karelik […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan,Türkiye’nin bu alanda önemli tesislerinden biri olma özelliğine sahip Antakya Üzümdalı Mezbahanesi bugün açılıyor.

Günlük 70 büyükbaş ve 210 küçükbaş kesim kapasiteli modern ve hijyenik ortamda gıda üretimi sağlayacak olan ve 3 bin metre kare kapalı alan, 7500 metre karelik araç parkı ve 12.000 bin metre karelik açık alanıyla 22.500 metre karelik alanda kurulan mezbahane kırmızı et için 30 ton, sakatat için 10 ton ve şüpheli et için 4 tonluk 10 soğuk hava deposuna sahip.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI YETKİLİLERİ İLE KOORDİNELİ VE EŞGÜDÜMLÜ ÇALIŞILACAK

Kesim öncesi muayene sürecinden itibaren etin kasaplara ulaştırılacağı aşamaya kadar gıda hijyeni ve güvenliğinin vazgeçilmez temel prensip olduğu mezbahanede, HACCP VE ISO 22.000 kalite kontrol ve gıda güvenliği sistemleri uygulanacak olup üretimin her aşamasından tarım ve orman bakanlığı yetkilileriyle koordineli ve eşgüdüm halinde çalışacak.

Tesis çevreci bir tesis olup dışarıya atık vermeyeceğini, içerisinde kesim salonu sakatat işleme yerleri ile diğer üretim ve hizmet alanlarından kaynaklanacak her türlü atık su tesiste bulunan arıtmada işlenerek tahliye edileceğini de vurgulayan yetkililer, organik atıkların ise ilçe belediyesi tarafından alınarak bertaraf edileceğini açıkladı.

Gıdanın hijyenik ortamda ve güvenle üretileceği ekipmanlarla donatılmış olan modern mezbahane bu alanda halkımız ve esnafımız için önemli bir hizmet üretmeye devam edeceğini bildiren yetkililer, açılışa tüm Hatay halkının davetli olduğunu belirtti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz